E-mail: Hasło: Pamiętaj mnie Nie pamiętam hasła
SukcesMarketing.pl
Sławomir Królak

RAPORT BRANŻOWY MLM

W raporcie tym umieściłem najistotniejsze informacje związane z branżą MLM/DS. Jest kilka interesujących liczb i faktów oraz wykresy ukazujące rozwój marketingu sieciowego.

Działalność firm branży MLM na Świecie

Firmy, realizujące sprzedaż bezpośrednią i MLM, przeżywają obecnie swój rozkwit. Niemalże w każdym kraju na wszystkich kontynentach – sprzedaż bezpośrednia rośnie w siłę. Pionierem branży są Stany Zjednoczone, które utrzymują silną pozycję, natomiast warto zwrócić uwagę na ekspansywny rozwój tej branży w Azji

Wyniki finansowe sektora sprzedaży bezpośredniej
i marketingu sieciowego na Świecie

Około 132 miliardy dolarów ze sprzedaży zgłosiły firmy sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego Word Federation of Direct Selling Association (WFDSA, czyli Światowa Federacja Sprzedaży Bezpośredniej)
za rok 2009.

W roku 2010 taką formą pracy zajmowało się 87 681 031 światowej populacji. Największy udział sprzedawców w ich globalnej liczbie odnotowano w krajach Azji i Pacyfiku.


Jak kształtuje się liczba sprzedawców bezpośrednich prezentuje tabela, gdzie przedstawiam kraje z ponad milionową liczbą sprzedawców.

Azja jest największym na świecie rynkiem, a bezpośrednią tego przyczyną jest niewątpliwie wielkość populacji tam zamieszkującej. W krajach azjatyckich biznes MLM bardzo przeważnie traktowany jest jako biznes podstawowy. Tam gdzie pensje są niższe ludzie swoją działalność sprzedażową traktują jako podstawową formę osobistego dochodu.

Egzystujące ponad pół wieku w dalekich od wolnorynkowej ekonomii kraje, po przełomie roku 1989 znalazły się w zupełnie nowej rzeczywistości. Musiały zacząć przystosowywać się do realiów prawdziwej gospodarki. Społeczeństwo zdane było już w znacznej mierze tylko na siebie.
Każdy kto chciał zarobić szukał nowych możliwości. Takie z pewnością dawała branża sprzedaży bezpośredniej. Już po ponad dwóch dekadach rynek MLM w krajach Europy Środowo-Wschodniej zdaje się nadal rozwijać.

Przyglądając się danym warto zwrócić uwagę, że Polska zajmuje trzecią pozycję pod względem osób zajmujących się sprzedażą bezpośrednią      w krajach europejskich.

Nie każdy oczywiście będzie pracował w branży, ale jeśli co dziesiąty człowiek w Polsce wybierze tę drogę rozwoju zawodowego, to spora grupa ludzi otrzyma nową szansę traktując swoje zajęcie bądź to jako pracę podstawową czy też wyłącznie dodatkową. Z jednej strony Polska jest krajem na wskroś europejskim, czyli stosunkowo dobrze rozwiniętym, jednak z drugiej perspektywy pensje w naszym kraju nie należą do najwyższych. Wiele osób pracuje za minimalne wynagrodzenie. Właśnie dla tych ludzi MLM jest bardzo atrakcyjną branżą. MLM staje się bardzo popularny tam, gdzie pracy brakuje oraz gdy pensje nie są na wystarczającym poziomie. Sytuacja taka cały czas ma miejsce w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

W naszym regionie istnieją bardzo duże perspektywy rozwoju branży MLM. Biorąc pod uwagę fakt, że około 95 procent ludzi aktywnych zawodowo nie odkryło jeszcze zalet tego typu zajęcia. Warto zwrócić uwagę na ten fakt, gdy zamierzamy zająć się rekrutacją.

Jak widać na wykresach, choć sprzedaży bezpośredniej daleko do światowych wyników sprzedaży detalicznej i internetowej, sektor ten odnotowuje jednak stały, stabilny wzrost zarówno pod względem obrotów, jak i liczby współpracowników i to bez względu na to czy jest dobra koniunktura na rynku, czy kryzys.

Branża ta daje świetne możliwości dorobienia do pensji i godnej egzystencji wielu milionom rodzin, a jeśli ktoś potraktuje ten dar poważnie
i poświęci się kilka lat, może dzięki MLM wypracować dochodowy, intratny biznes.

Polska plasuje się na szóstym miejscu w Europie, choć biorąc pod uwagę jednoprocentowy udział w obrotach całego handlu detalicznego w Polsce, widać, że jest jeszcze sporo miejsca na wzrost sektora. Można to osiągną, chociażby poprzez dalsze poszerzanie oferty produktowej, która zdominowana jest przez kosmetyki.

Raport finansowy firm MLM działających w Polsce wg NetworkMagazyn

Jak sam zapewne zauważyłeś, FM Group plasuje się bardzo wysoko na polskim rynku, natomiast ostatnie wieści donoszą, że FM Group World jest w tym momencie jedną z 20 firm najszybciej rozwijających się na Świecie. 19 z 20 firm pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. FM Group reprezentuje nie tylko nasz kraj, ale również Europę i resztę Świata!

------------------------------------------------------------------------------------------------------

REKOMENDACJE:

Robert Kiyosaki i Donald Trump rekomendują Multi Level Marketing!       
W jednym z wywiadów odpowiedzieli na następujące pytanie: co by robili, gdyby zbankrutowali? Odpowiedź była jednoznaczna i brzmiała: zaczęlibyśmy robić marketing sieciowy, ponieważ daje nieograniczone możliwości rozwoju oraz niezależność finansową.

Sprawdź, dlaczego specjalista od inwestycji poleca marketing sieciowy. 
http://www.youtube.com/watch?v=nvcJscRSv2w

Rozmowy o dobrym biznesie
http://www.youtube.com/watch?v=azGMfALcHkQ

 

ŹRÓDŁA:

 
Publikacja: 17 sierpień 2014
Odsłon: 9517
Autor: Sławomir Królak
E-mail: s.krolakmlm@gmail.com
POLECAMY
FACEBOOK
© Copyright 2017. SukcesMarketing.pl